Delegacje z naszej gminy na dożynkach powiatowych

dożynki powiatowe 20

| GALERIA |

Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński stanął na czele delegacji z gminy Stary Zamość na dożynkach powiatowo-gminnych w Michalowie n terenie zespołu Pałacowo-Parkowego „Klemensów-Park” w ostatni dzień sierpnia 2014 roku. W skład delegacji z chlebem i wieńcami weszli przedstawiciele z: sołectwa Kolonii Wisłowiec, sołectwa Majdan Sitaniecki i Zespołu Śpiewaczego „Udryczanki”.

Mszę Świętą Dziękczynną za tegoroczne zbiory i w intencji rolników odprawił biskup Mariusz Leszczyński, który w słowach skierowanych do zgromadzonych rolników zwrócił się słowami świętego Jana Pawła II „ Pragnę oddać hołd miłości rolnika do ziemi, bo ta miłość zawsze stanowiła mocny filar, na którym opierała się narodowa tożsamość. W chwilach wielkich zagrożeń, w momentach najbardziej dramatycznych w dziejach narodu ta miłość i przywiązanie do ziemi okazywały się niezmiernie ważne w zmaganiu o przetrwanie. Dzisiaj w czasach wielkich przemian, nie wolno o tym zapomnieć. Oddaję dziś hołd spracowanym rekom polskiego rolnika. Tym rękom, które z trudnej, ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju, a w chwilach zagrożeń były gotowe tej ziemi strzec i bronić…. Tak bardzo jesteście podobni do ewangelicznego siewcy. Szanujcie każde ziarno zboża kryjące w sobie cudowną moc życia. Uszanujcie również ziarno słowa Bożego..”

W czasie dożynek Starosta Powiatu Zamojskiego Henryk Matej wyróżniającym się rolnikom wręczył dyplomy i upominki. Z gminy Stary Zamość takie wyróżnienia otrzymali Andrzej Goździuk z Podkrasnego i Piotr Pieczykolan ze Starego Zamościa. Pan Andrzej Goździuk prowadzi 20 hektarowe gospodarstwo w którym uprawia głównie rzepak i pszenicę. Posiada własny kombajn zbożowy, ciągnik oraz sprzęt towarzyszący. Pan Piotr Pieczykolan także prowadzi gospodarstwo specjalizujące się w produkcji roślinnej. Areał 60 hektarów obsiewa: 12 ha rzepaku i 38 ha pszenicy, sadzi także 10 ha buraków cukrowych. Posiada 2 kombajny zbożowe, 2 kombajny buraczane , 6 ciągników oraz sprzęt towarzyszący.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content