Coroczne spotkanie strażaków OSP 08.01.2016

mini spotkanie oplatkowe osp 2016 01 08 3094

| GALERIA |

Przy wigilijnym stole w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Zamościu w sobotę 19 grudnia 2015 roku wspólnie zasiedli członkowie zespołów śpiewaczych Canto i Udryczanki działających przy GOK, oraz dzieci uczęszczające na zajęcia teatralne i taneczne hip-hop.

Było wspólne łamanie się opłatkiem, składanie życzeń oraz śpiewanie kolęd.

Spotkanie uatrakcyjnił spektakl w wykonaniu dzieci z kółka teatralnego i tanecznego o głębokim przesłaniu łączącym w sobie kilka elementów artystycznych: grę aktorską, taniec hip-hop, śpiew, oraz scenografię. Dzieci przedstawiły jedną z najbardziej znanych i poruszających baśni, kojarzących się z zimną bezdusznością i trudnym tematem jakim jest śmierć „Dziewczynkę z zapałkami”. Scenariusz na motywach utworu H.Ch. Andersena napisała, oraz spektakl wyreżyserowała Katarzyna Król. Układy taneczne przygotował Norbert Kowalczuk.

We wspaniałej scenografii przygotowanej przez Katarzynę Król i Patrycje Bojar młodzi aktorzy odegrali doskonale swoje role, dostarczając publiczności wielu wzruszeń.

Oryginalna wersja bajki opowiada historię dziewczynki, która nie otrzymała pomocy, będąc otoczona ludźmi, którzy obchodzą Boże Narodzenie.

Scenariusz tego przedstawienia próbuje odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak się dzieje, że często nie dostrzegamy ludzi wokół nas, którzy potrzebują pomocy, uwagi czy po porostu uśmiechu.

 

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content