„Ciamajda” i „Gadająca niespodzianka” przedstawienie teatralne

2019 03 29 przedstawienie teatralne 4823 | GALERIA | 29 marca 2019 roku w sali widowiskowej GOK Stary Zamość uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie mogli obejrzeć dwa spektakle w wykonaniu Teatru „Kurtyna” z Krakowa.
Pierwsze przedstawienie skierowane było do uczniów klas starszych i nosiło tytuł „Ciamajda” Aktorzy w barwny, ciekawy, pełen humoru i błyskotliwych dialogów sposób przedstawili problemy z jakimi borykają się uczniowie ich nauczyciele i rodzice. A więc z agresją, brakiem tolerancji, dręczeniem słabszych i przedwczesnym kontaktem z alkoholem. Nie zabrakło także pozytywnego przesłania tej opowieści: należy być zawsze sobą rozwijając swoje pasje i realizować  marzenia.
Drugie przedstawienie pt. „Gadająca niespodzianka” obejrzeli młodsi uczniowie. Ta urocza bajkowa przypowieść opowiada  o niesfornym chłopcu, który swoim niegrzecznym zachowaniem próbuje zwrócić sobą  uwagę innych. Z tego powodu ma coraz mniej koleżanek i kolegów. Dopiero, jak to w bajkach bywa czarodziejki – Czarna i Biała Królowa pokażą chłopcu co w życiu jest ważne i wartościowe.
Przedstawienia sfinansowane były ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starym Zamościu.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content