Autor dzieciom spotkanie ze Zbigniewem Dmitrocą 24.11.2015

mini spotkanie zbigniew dmitroca 2015-11-24 2602

| GALERIA |

 

Zbigniew Dmitroca– poeta, pisarz, tłumacz, autor piosenek: teatralnych, kabaretowych i popularnych, oraz sztuk teatralnych dla dzieci „Jak piraci zostali aktorami”, „Wielka afera w koszu z zabawkami” i „Klatka na krasnoludki”. Piosenki dla dzieci ukazały się między innymi na płycie „Nibylandia”

Swoje pierwsze utwory zaczął publikować w 1980 roku w czasopismach. Od tamtej pory wydał ponad 30 tytułów. W latach 1991-1999 współtworzył poetycka audycję dla dzieci w Radiu Lublin.

24 listopada 2015 roku autor gościł, nie po raz pierwszy zresztą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Zamościu. Tym razem na spotkanie z ponad stu osobową grupą dzieci z klas I i II szkoły podstawowej pan Zbigniew przyjechał z tajemniczą walizką, na której znajdował się napis „Teatrzyk jak się patrzy”

Walizkowy teatrzyk zawierał tekturowe, pięknie wykonane i pomalowane przez żonę artysty postacie z rymowanych wierszyków dla dzieci takie jak: sowy, zające, koguciki, koty oraz przeróżne rośliny . W czasie ponad godzinnego spotkania dzieci brały w nim czynny udział, trzymając tekturowe „sylwetki”. Każdej prezentacji towarzyszył zabawny wierszyk z morałem w wykonaniu autora. Pan Zbigniew zadawał także dzieciom zabawne rymowanki- zgadywanki, oraz przedstawił swój dorobek literacki.

 

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content