Ambasador USA w Starym Zamościu

ambasador usa 2017 09 30 4287 | GALERIA | W piątek 29 i sobotę 30 września 2017 roku na Zamojszczyźnie gościł Ambasador USA Paul W. Jones wraz z pracownikami ambasady. To właśnie od Zamościa i Roztocza rozpoczął poznawanie naszego kraju i to w sposób niekonwencjonalny, bo na rowerze.

W piątek Ambasador zwiedził Zamość, następnie udał się do Szczebrzeszyna, Zwierzyńca i Guciowa.

W sobotę 30 września 2017 roku Ambasador USA przyjechał rowerem trasę od Zamościa, przez Białobrzegi, Stary Zamość, Tarnogórę do Krasnegostawu.

Na teren gminy Stary Zamość Ambasador Paul W. Jones wraz z towarzyszącymi osobami przyjechał od strony Chomęcisk Dużych. Na granicy gminy do rowerowego peletonu dołączyło czterech druhów strażaków z OSP naszej gminy. Następnie przez Chomęciska Duże i Stary Zamość przyjechali do Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Zamościu, gdzie zostali powitani przez Wójta Gminy Stary Zamość Waldemara Raczyńskiego.

Tam Ambasador obejrzał wystawy prac plastycznych: miejscowej twórczyni ludowej Leokadii Kasiura, oraz prace wykonane podczas licznych warsztatów organizowanych przez GOK.

Podczas poczęstunku składającego się z dań regionalnych przygotowanych przez panie ze Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych ACTIVUM i Pań z Udrycz, goście wysłuchali krótkiego występu w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie i Gimnazjum w Starym Zamościu, oraz Zespołu Śpiewaczego Udryczanki.

Wizyta w GOK zakończyła się wspólną wymianą upominków.

Finałem sobotniej wizyty amerykańskich gości była przejażdżka bryczkami po terenie gminy w towarzystwie członków Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9 pułku Ułanów Małopolskich, oraz miłośników koni z gminy Stary Zamość.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content