76-rocznica wysiedlenia Udrycz

76 rocznica wysiedlenia udrycz 2018 12 02 2640 | GALERIA | W niedzielę 2 grudnia 2018 roku w kościele parafialnym w Udryczach odbyły się uroczystości upamiętniające 76- rocznicę wysiedlenia Udrycz. Najpierw odbyła się Msza Święta odprawiona w intencji tych „których dotknął w tamtym czasie tak straszliwy los”
Odprawił ją proboszcz parafii ks. Jerzy Pytlik, który przybliżył krótko historię tamtych wydarzeń. Podkreślił również, że „przywołujemy na pamięć tragiczne wydarzenia, które były dramatem i których nie można zapomnieć. Modlimy się za tych co zginęli, nie powrócili do swoich domów, za tych co złożyli ofiarę swego życia”
Po Mszy Świętej zgromadzeni mogli wysłuchać montażu słowno- muzycznego według scenariusz, który przygotowała pani Beata Majkut. Udział wzięli w nim dzieci, młodzież, oraz Zespół Śpiewaczy Udryczanki. Gościnnie wystąpili również Magdalena Sałamacha, Katarzyna Horoszkiewicz i Piotr Nowak.    Tym razem występ poświęcony był nie tylko wysiedleniu Udrycz, ale również 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uroczystość jak co roku zakończyła się złożeniem wieńców i zapaleniem zniczy przy pomniku upamiętniającym ofiary wysiedlenia. Wieniec złożył obecny na uroczystości Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content