50 lat razem

mini 50lecie 2013-11-21 2401

| GALERIA |

W sobotę 23 listopada 2013 roku, w niezwykle uroczystej oprawie 18 par małżeńskich z gminy Stary Zamość świętowało Jubileusz 50- lecia pożycia małżeńskiego.

W tym wyjątkowym wydarzeniu, Małżonkom towarzyszyła najbliższa rodzina i przyjaciele.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Starym Zamościu w intencji Jubilatów, którą odprawił proboszcz parafii ks. Mirosław Sawka.

Zwracając się w homilii do Małżonków ks. Mirosław Sawka powiedział między innymi

„Tak jak przed laty rozpoczynaliście od miłości, którą dał Wam Bóg, tak i teraz ona Was scala i będzie trwała aż po grób. To Wy stojąc tu dziś razem w świątyni dajecie świadectwo prawdziwej miłości” Dowodem tej miłości i przywiązania było odnowienie ślubów małżeńskich przez Jubilatów.

Po Mszy Świętej i wręczeniu drobnych upominków Małżonkom przez ks. Mirosława Sawkę, dalsza część obchodów Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego odbyła się w świetlicy wiejskiej w Starym Zamościu.

Tam Jubilaci z rąk Wójta Gminy Stary Zamość Waldemara Raczyńskiego i Jerzego Bosiaka Przedstawiciela Posła Sławomira Zawiślaka, oraz proboszcza Parafii ks. Mirosława Sawki otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie, nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, oraz listy gratulacyjne i kwiaty.

Otrzymali je Państwo: Lucyna i Jan Abraszkowie, Czesława i Antoni Bencalowie, Bolesława i Tadeusz Bojarowie, Krystyna i Aleksander Denkiewiczowie, Anna i Stanisław Derkaczowie, Kazimiera i Kazimierz Duda, Natalia i Jan Dużyńscy, Stanisława i Stanisław Kanarkowie, Czesława i Jan Kwitkowie, Zofia i Stefan Łukaszczukowie, Kazimiera i Mieczysław Łukaszczukowie, Kunegunda i Józef Maziarczykowie, Leokadia i Kazimierz Niedzielowie, Alicja i Emil Nogasowie, Zofia i Tadeusz Pieczykolanowie, Krystyna i Józef Pogorzelscy, Alina i Bogusław Sokołowie, Zofia i Bolesław Złotnikowie.

Zwracając się do Szanownych Jubilatów Wójt Gminy Waldemar Raczyński powiedział między innymi „Minęło 50 lat od chwili, kiedy połączyliście swój los. Kiedy złączeni uczuciem i wzajemną ufnością powiedzieliście sobie słowo „tak” i wymieniliście obrączki. Możecie z dumą stwierdzić, że dobrze wywiązaliście się ze swoich obowiązków wobec siebie, dochowując sobie przez tyle lat wierności małżeńskiej”.

Podniosłą chwilę tradycyjnie uczczono lampka szampana.

Po części oficjalnej wszyscy obecni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i część artystyczną. Jubilatów i ich gości w tanecznych rytmach bawiły panie z zespołu „Gdzie diabeł nie może”

 

 

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content