30 lat Klubu Sportowego OMEGA

30lecie omegi 0118 | GALERIA | W sobotę 24 czerwca 2023 roku odbyły się obchody 30-lecie powstania Gminnego Ludowego Klubu Sportowego OMEGA Stary Zamość. Rozpoczęły się one od rozgrywek zespołów dziecięcych z terenu Zamojszczyzny i nie tylko. Uczestniczyło w nim ogółem 20 drużyn. Piłkarskie zmagania odbyły się w dwóch grupach wiekowych: skrzatów dzieci z rocznika 2016 i młodsze i były to drużyny: Pogoń Łaszczówka, Gaudium Zamość, FA Zamość I i II, Omega Stary Zamość I i II, Tomasovia Tomaszów Lubelski I i II, Gryf Zamość I i II, Hetman Zamość I i II, MKS Szczebrzeszyn i FA Biłgoraj.

6 drużyn orlik młodszy, dzieci z rocznika 2013 i młodsze i było to: Omega Stary Zamość i i II, Gaudium Zamość i i II, Potok Sitno i Ruch Izbica.

Wszystkie drużyny turnieju zostały uhonorowane pucharami i medalami 30-lecia Klubu Sportowego Omega, ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Zamościu i Wójta Gminy Stary Zamość. Wręczyli je: Wójt Gminy Waldemar Raczyński, w imieniu Starosty Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Rusztyn, Przewodniczący Rady Gminy Szczepan Ziemiński, Prezes GLKS Omega Grzegorz Maluga i wiceprezes Eugeniusz Lewandowski.           W czasie turnieju dzieci mogły nieodpłatnie skorzystać z dodatkowych atrakcji takich jak: dmuchane zjeżdżalnie, malowanie tatuaży (pracownicy GOK Stary Zamość), lodów, oraz poczęstunku, przygotowanego przez rodziców dzieci z Klubu Sportowego OMEGA. Dzieci mogły także zobaczyć od środka wóz strażacki bojowy i wóz policyjny, udostępnione przez jednostkę OSP Wierzba i Policję w Zamościu.

Tę część sobotnich uroczystości zakończył mecz pokazowy w wykonaniu młodszych młodzików rocznika 2011-2012 pomiędzy OMEGA Stary Zamość a Gaudium Zamość.

Druga część odbyła się w sali GOK Stary Zamość. Organizatorzy zaprosili na nią byłych działaczy klubu, trenerów, zawodników i sponsorów, oraz gości w osobach: Zbigniewa Bartnika- Prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, Stanisława Pryciuka- Wiceprezesa LZPN w Lublinie, Sławomira Zawiślaka- Posła na Sejm RP, Krzysztofa Gałaszkiewicza- Dyrektora ARMiR, Arkadiusza Łaszkiewicza z Kolegium Sędziów LZPN oddział Zamość, Waldemara Raczyńskiego Wójta Gminy Stary Zamość, Przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Rusztyna, Przewodniczącego Rady Gminy Szczepana Ziemińskiego, oraz Marcina Wojewodę Prezesa BS Izbica.

Przedstawiciele LZPN w Lublinie odznaczyli działaczy sportowych i sponsorów srebrnymi i złotymi Jubileuszowymi Medalami 100-lecia Lubelskiego ZPN. Zarząd Klubu Sportowego OMEGA uhonorował działaczy, zawodników, trenerów i sponsorów pamiątkowymi statuetkami i dyplomami.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content