100 lecie urodzin Leokadii Goździuk

100latka gozdziuk 2018 10 26 1645 | GALERIA | Niecodzienny jubileusz 100- lecia urodzin obchodziła 26 października 2018 roku pani Leokadia Goździuk, mieszkanka naszej gminy.

W tym dniu z życzeniami, kwiatami , oraz prezentami odwiedzili Jubilatkę Wójt Gminy Stary Zamość, oraz Kierownik KRUS w Zamościu Janusz Nawoj.

Pani Leokadia otrzymała również życzenia od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Premiera Mateusza Morawieckiego.

Pomimo sędziwego wieku pani Leokadia cieszy się dobrym zdrowiem. Jest w miarę samodzielna. Jeszcze do ubiegłego roku czytała książki bez okularów. Obecnie nie pozwala jej na to choroba oczu. Jak mówią jej bliscy swoją dzisiejszą kondycję zawdzięcza opiece Matki Bożej, bo aż 15 razy chodziła w pieszej pielgrzymce do Częstochowy. Po raz ostatni mając 86 lat. Mieszka sama w pobliżu domu syna Henryka, który wraz z żona Lidią opiekuje się nią. Pani Leokadia chętnie odwiedza sąsiadów i znajomych.

Jubilatka przyszła na świat 26 października 1918 roku w Majdanie Sitanieckim Bezednia w domu Jana i Anastazji Golców, jako jedno z trojga dzieci. Najstarszy syn to Wacław (ur. w 1914 r.), najmłodsza córka to Genowefa (ur. w 1925 r.) W Majdanie Sitanieckim Leokadia uczęszczała do 4-letniej szkoły podstawowej.

W 1952 roku wyszła za mąż za Tadeusza Goździuka i zamieszkała w Chomęciskach Dużych. Tam przyszli na świat ich dwaj synowie Henryk (1953) i Krzysztof (1957). Państwo Goździukowie utrzymywali się z pracy na gospodarstwie rolnym. Tadeusz Goździuk zmarł w 1979 roku.

Pani Leokadia ma trzy wnuczki: Beatę, Justynę i Agnieszkę, oraz dwóch prawnuków Patryka i Mateusza.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content